Wp Super Cache


Wp Super Cache

Wordpress kullanımının kolaylığı ve kişileri yormamasıyla birlikte dünyada git gide adından söz ettirerek yaygınlaşmaktadır. Wordpress sisteminin yaygınlaşmasıyla birlikte wordpress internet sitelerinde en yaygın konulardan biri olan cache sistemi de gittikçe önem kazanmaktadır. Wordpress internet sitelerinde ki eklentilerin olmazsa olmazı Wordpress Cache Eklentileri arasında en tanınan ve bilindik eklentilerden biri olan WP Super Cache eklentisidir. 

Sizlerde wordpress sitenizde ki cache’lerden kurtulup daha hızlı bir internet sitesi isterseniz eğer wordpress super cache eklentisini kurup aktifleştirebilirsiniz. Wordpress Cache Nedir? Wordpress cache’ler internet sitenizde işlem yapıldıkça ve ziyaretçi aldıkça biriken ön bellek gibidir. Biriken cache olarak adlandırılan bu ön bellek sitenizi yorup, sitenizin hızını düşürebilmektedir. Bu da Google dan olumsuz puan almanıza ve kullanıcıların rahatsız olmasına neden olmaktadır. 

Bu yüzden sizde wordpress cache eklentilerinden birini seçip kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Wordpress admin panelinize giriş yaparak sol menüde eklenti menüsünden seçebileceğiniz wp super cache eklentisi kurulumunu kolaylıkla gerçekleştirebilir ve biran önce site hızınızı arttırabilirsiniz. 

Wp super cache sistem ayarları oldukça kolay ve basittir. Eklentinin kurulumunu gerçekleştirdikten sonra eklentinizi aktifleştirin ve yine sol kısımda bulunan eklenti ayarlarından wp super cache ayarlarına ulaşıp seçmeniz gereken bölümleri seçip ayarlarınızı kaydedin. Ayarlarınızı kaydettikten sonra admin paneliniz üzerinden wordpress tabanlı sitenizin cache temizliğini yapıp sitenizi hızlandırabilirsiniz.